DENNÁ PONUKA

DENNÁ PONUKA PIVA

 VŠETKY NAŠE PIVÁ VARÍME                        Z PRVOTRIEDNYCH SUROVÍN, NEPOUŽÍVAME ŽIADNE KONCENTRÁTY, FARBIVÁ, ANI KONZERVANTY. PIVÁ NEUPRAVUJEME PASTERIZÁCIOU ANI FILTRÁCIOU. PRETO SÚ VŽDY ŽIVÉ,         SO ZACHOVANÍM VŠETKÝCH ZDRAVIU PROSPEŠNÝCH ŽIVÍN.

HOSTINSKÁ 12 (12°) 5,1% 
Základné pivo nášho pivovaru. Uvarené z plzenského a bavorského sladu, chmelené výlučne tým najúžasnejším chmelom, typickým pre pivá českého typu, Žateckým poloranným červeňákom. Na rozdiel od ležiakov je toto pivo zakvasené kvasinkami vrchného kvasenia.
0,5l HOSTINSKÁ 12                                1,79 €
0,25l HOSTINSKÁ 12                              1,29 €


MAJOR ANDREW (12,80°) 5,62%
Americká IPA ktorá Ťa bude baviť. Ovocno - tropická nálož chmeľov, krásne zladená s použitými sladmi. Pivko navarené na počesť Majora Andrewa. 

Čím sa major Andrew stal takým výnimočným? Život Ondreja Gálika v skutočnosti pripomína „Jack Londonovské“ príbehy. Prenesme sa do polovice 19. storočia, keď Major Andrew zažil toho naozaj veľa – emigroval do Paríža, v Austrálii pôsobil ako tehliarsky robotník, no vyskúšal si aj prácu pastiera dobytka či zlatokopa.

Odišiel do Ameriky, kde po vypuknutí občianskej vojny pôsobil v 58. Ohijskom pešom pluku. Tu ho vymenovali za majora, ako ho poznáme aj dnes. Na sklonku života sa vracia do Košíc a teraz aj na Tvoj stôl! V Košiciach žil v dome syna Gejzu na Alžbetinej ulici, teraz však znovu ožíva v Pivovare Hostinec. Major Andrew je pravý American Ale s chuťou, ktorá je poctou pre tohto hrdinu.
Pochodom vchod k tomuto nepasterizovanému a nefiltrovanému pivku.
0,25l MAJOR ANDREW                         1,19€
0,5l MAJOR ANDREW                           2,29€


 URPINER /NEALKO/ 0,33l                                 Výnimočne slovenské nealko pivo        2,19 €

 SLNKO, SENO, OSMIČKA (7,7°) 3% /HERBAL ALE/
Tento ľahký herbal ejl je ultimátna špecialita, v ktorej dominuje chuť medovky, dopĺňa ju mäta a citrónová tráva. Cyklistická osmička Vám vyčarí úsmev na líčkach. Neudrie Vám do hlavy, takže prilba pri pití nie je nutnosťou.
0,25l SLNKO, SENO, OSMIČKA                 0,79€
0,5l SLNKO, SENO, OSMIČKA                   1,59€
MAD SCIENTIST/NORTH BREWING CO - MICRO MANAGER (2,7°) /NEIPA/
Ideálna voľba na leto. Nízke napätie si síce vybarlo svoju daň, ale vzhľadom na túto skutočnosť, je vynikajúce osviežujúce pitie.
0,5l MICRO MANAGER                              4,99€
0,3l MICRO MANAGER                              2,99€

BB LOVE GARDEN PARTY (11,0°) 4,8%
Pšeničné pivo s vysokým podielom ozajstného ovocia, žiadne kompromisné riešenie. Na 1000 litrov sme použili 50kg malín a 50kg čiernych ríbezlí. Kráásna, žiarivá ružovo fialová farba s arómou malín a ríbezlí. Svieža ovocná chuť s pikantným šteklením na jazyku. Pozor extrémne osviežujúce a piteľné! Navarené s láskou pre Vás.
0,5l BB LOVE GARDEN PARTY       2,99€
0,25l BB LOVE GARDEN PARTY       1,69€
KOŠICKÍ MAJSTRI (10°) 4,2%
Oficiálne pivo HC Košice. Svetlá desiatka so stredne plným telom, vyváženou sladovo- chmeľovou chuťou, príjemným trávnato-bylinným doznievaním. Decentná horkosť českého chmeľu. Premiant spolu s keksíkovosťou mníchovského sladu vytvára veľmi harmonickú kombináciu. Pije sa samo v duchu hesla: Bude desať? Bude desať!
0,25l KOŠICKÍ MAJSTRI                           0,89€
0,5l KOŠICKÍ MAJSTRI                             1,69€NOVINKA!
DEGUSTAČNÝ SET VŠETKÝCH NAŠICH PÍV

6x0,125l                                                          5,5€

Denná ponuka jedál


100g Hovädzí, varený, údený jazyk s cviklovou cibuľou                                    3,50€

100g Paprikovaný bôčik s horčicou a kyslou uhorkou                                        2,80€

330g Hvoädzí šál na šaláte so žltým melónom a limetkovo-mätovým dressingom                                              10,50€

100g Bravčová panenka plnená klobásovou zmäsou s medovou dijonskou horčičou a kyslou uhorkou                  4,50€

 270g Hot-Dog s trhaným hovädzím mäsom na pive doplnený coleslaw šalátom                                                      6,50€

Prázdny