DENNÁ PONUKA

DENNÁ PONUKA PIVA

 VŠETKY NAŠE PIVÁ VARÍME                        Z PRVOTRIEDNYCH SUROVÍN, NEPOUŽÍVAME ŽIADNE KONCENTRÁTY, FARBIVÁ, ANI KONZERVANTY. PIVÁ NEUPRAVUJEME PASTERIZÁCIOU ANI FILTRÁCIOU. PRETO SÚ VŽDY ŽIVÉ,         SO ZACHOVANÍM VŠETKÝCH ZDRAVIU PROSPEŠNÝCH ŽIVÍN.

HOSTINSKÁ 12 (12°) 5,1% 
Základné pivo nášho pivovaru. Uvarené z plzenského a bavorského sladu, chmelené výlučne tým najúžasnejším chmelom, typickým pre pivá českého typu, Žateckým poloranným červeňákom. Na rozdiel od ležiakov je toto pivo zakvasené kvasinkami vrchného kvasenia.
0,5l HOSTINSKÁ 12                                1,79 €
0,25l HOSTINSKÁ 12                              1,29 €


BIELA VRANA (12,2°) 5,35%
Špeciálne pivo navarené "mimo štýlových hraníc". Poriadne chmeľový základ na Witbier s prídavkom koriandra a pomarančovej kôry, zakvasený belgickými abbey kvasnicami. Svetlooranžová farba, stredne plné telo. Broskyňovo-pomarančová aróma, chuť ovocia, príjemná horkosť. Podarený hybrid navarený v spolupráci s Wardrobe Beer Manufaktory.
0,25l BIELA VRANA                                 1,19€
0,5l BIELA VRANA                                  2,19€


BEETLE JUICE (14,3°) 6,3%
Grapefruitová IPA navarená v spolupráci s pivovarom Hellstork. Svetlé, vrchne kvasené pivo je osviežujúca jazda plná citrusových chutí, podčiarknutá chmeľom Mandarina Bavaria a Amarillo. Už vo vôni je jasné, že sme to s grepom mysleli vážne. Desiatky odšťavených a ošúpaných grepov, ktorých šťava a kôra bola pridaná do IPA sú skvelou kombináciou s citrusovým charakterom chmeľov. Ničím sme nešetrili, preto nečakaj žiadnu malinovku, okrem ovocia je dominantná aj výrazná horjkosť ako sa na správnu IPA patrí.
0,25l BEETLE JUICE                               1,59€
0,5L BEETLE JUICE                                2,99€

 URPINER /NEALKO/ 0,33l                                 Výnimočne slovenské nealko pivo        2,19 €

 STONE BERLIN - COCO POW (17°) 7,3%
Nová stálica nášho výčapu. Pivovar Stone je vo svete pivovarníctva pojmom. Jeho prístup k vareniu piva bol vzorom pre mnoho pivovarov vo svete. Založili ho v roku 1996 v Kalifornii a rástol raketovým tempom. Len pre zaujímavosť, dnes zamestnáva 1100 ľudí. Z hľadiska predaja patrí do top 10 najväčších remeselných pivovarov v USA. Coco Pow bol prvý krát uvarený v Auguste v Berlínskej pobočke slávneho amerického Craft pivovaru Stone. Je ochutený kokosovými vločkami a kávovými zrnami a má pripomínat kokosovo-kávovú zmrzlinu. Nižšia rezkosť, plnšie telo a výrazná nasladlá stopa po kokose a mede s výrazný mi praženými tónmi. Toto pivko musíš ochutnať, nájdeš ho len u nás.
0,3l COCO POW                                             3,39€

KOŠICKÍ MAJSTRI (10°) 4,2%
Oficiálne pivo HC Košice. Svetlá desiatka so stredne plným telom, vyváženou sladovo- chmeľovou chuťou, príjemným trávnato-bylinným doznievaním. Decentná horkosť českého chmeľu. Premiant spolu s keksíkovosťou mníchovského sladu vytvára veľmi harmonickú kombináciu. Pije sa samo v duchu hesla: Bude desať? Bude desať!
0,25l KOŠICKÍ MAJSTRI                             0,89€
0,5l KOŠICKÍ MAJSTRI                                1,69€SANCT FLORIÁN (16°) 5,93%
Viac ako 3 roky sa pivovar chystal uvariť túto ikonu Košického pivovaru Baunernébl, ktorá bola v 19. a začiatkom 20. storočia synonymom excelentného piva v celom Uhorsku a aj za jeho hranicami. Recept je dielom troch sládkov a tmavý 16 stupňový ležiak sa podaril. Čapovať sa bude priamo pod soškou svätého Floriána, ktorý je patrónom pivovaru Hostine, rovnako ako bol patrónom košických pivovarníkov.
0,25l SANCT FLORIÁN                              1,29€
0,5L SANCT FLORIÁN                               2,49€NOVINKA!
DEGUSTAČNÝ SET VŠETKÝCH NAŠICH PÍV

6x0,125l                                                          5,5€

Denná ponuka jedál


100g Hovädzí, varený, údený jazyk s cviklovou cibuľou                                    3,50€

100g Paprikovaný bôčik s horčicou a kyslou uhorkou                                        2,80€

500g Kuracie krídielká s medovou marinádou a kyslými prílohami                                                                                          6,50€

100g Bravčová panenka plnená klobásovou zmäsou s medovou dijonskou horčičou a kyslou uhorkou                  4,50€

 

Prázdny