O hostinci

O nás

Varíme rôzne pivné štýly sveta, ale aj veľa experimentujeme. Starostlivo vyberáme dodávateľov sladov, kombinujeme ich rôzne farby. Pri žiadnom pive nešetríme ani na chmeli, je ho v našom pive vždy pekne cítiť. V nose aj v ústach :). Pivá neupravujeme pasterizáciou ani filtráciou. Preto sú naše pivá vždy živé, so zachovaním všetkých zdraviu prospešných živín. Nepoužívame žiadne zrýchľovanie technólogií, koncentráty, farbivá a ani konzervanty.

Jednou z inšpirácií pre vybudovanie pivovaru bol aj fakt, že najstarší spomínaný pivovar v Košiciach bol práve v tomto dome. Pivo sa v 17. storočí, pochopiteľne, varilo inak. My dnes používame moderný, trojnádobový český typ pivovaru, na ktorom varíme prevažne infúznym spôsobom várky s objemom 5 hl.

Ocenenia

Náš tím

CEO

Peter Škripko 

Manažér

Marek Schultz

Sládka

Mgr. Zuzana Čverčková

Ako sa varí naše pivo?

 • Pomletie a umytie
  Pomletie a umytie
  Všetko musí byť dokonalo čisté. Len tak dokážeme zaručiť plnú chuť pivka a zároveň aj jeho kvalitu.
 • Filtrácia a varenie
  Filtrácia a varenie
  Varenie piva prebieha v prísne kontrolovanej varni, kde presne sledujeme celý proces.
 • Kvasenie a fermentácia
  Kvasenie a fermentácia
  Kvasinky pridávame v procese, aby splnili svoju úlohu v premieňaní cukrov na alkohol.
 • Fľaškovanie a odležanie
  Fľaškovanie a odležanie
  Po dozretí sa pivko nechá odležať, aby nadobudlo svoj plný potenciál. Tak putuje na čap alebo do fľašiek.

História

 • 15. storočie
  15. storočie
  je čas, keď sa v Košiciach objavil Levočský dom. Patrí medzi najstaršie svetské stavby v meste a jej prvým známym majiteľom bol Juraj Szatmáry.
 • Rok 1604
  Rok 1604
  hovorí o pivovare v zadných traktoch Levočského domu. Stal sa najstarším mestským pivovarom a rekonštrukcie sa dočkal v 19. storočí.
 • Rok 1626
  Rok 1626
  patrí svadbe Brandeburskej a Bethlena, ktorí spečatili svoju lásku honosnou hostinou v týchto priestoroch. Na ich počesť varíme pivko BB Love.
 • 21. storočie
  21. storočie
  Až v roku 2001 prešiel Levočský dom do súkromných rúk. Od januára 2015 tu funguje Pivovar Hostinec pod vedením Petra Škripka.

Akcie a oslavy

Malá gotika

Priestory Malej gotiky ponúkajú príjemný priestor pre eventy s menším počtom hostí, stále si tu však môžete vychutnať dobré pivko a výbornú kuchyňu. Ide o sálu s TV s kapacitou pre reštauračné sedenie 32 hostí a kino sedenie 40 hostí.

Veľká gotika

Pod gotickými klenbami takmer 500 ročnej reštaurácie si rovnako dobre užijete rodinné oslavy, ako aj firemné prezentácie. K dispozícii je pre Vás aj dataprojektor. Reštauračné sedenie usadí 42 hostí, kino sedenie pohostí až 60 osôb.

Degustačná miestnosť

UNDER CONSTRUCTION! Po kompletizácii radi privítame hostí aj v našich najnovších priestoroch. Degustačná miestnosť tu nie je len pre bažiacich po chutiach a vôňach nápojov, ale pre všetkých, ktorí hľadajú pre eventy viac súkromia.